slowdizajn.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

budowa tarasu drewnianego
Ogród

Taras

Marzy Ci się ogromny taras na ogrodzie ? Wstać rano w piękny wiosenny dzień i rozkoszować się pyszną kawą siedząc na pięknym drewnianym tarasie? Nie czekaj ani chwili dłużej! Do dzieła !
Przede wszystkim musisz zdecydować z jakiej konstrukcji chcesz skorzystać. Bardzo dużo marek posiada już gotowe tarasy, które wystarczy tylko i wyłącznie skręcić. Montaż może się odbyć nawet w 6 krokach! Niewiarygodne..
Budowa tarasu drewnianego na pewno będzie wymagała od Ciebie ciut większych zdolności manualnych, więc jak jesteś typem majsterkowicza to podejrzewam że zaczniesz działać samemu.
Zacznij od projektu. Projekt to jeden z najważniejszych elementów każdej budowy, nie ważne czy to będzie taras czy altana czy też grill murowany na swojej działce. Dużo firm oferuje również wybudowanie tarasu, wtedy projekt możemy mieć nawet za darmo – także warto również przemyśleć tą opcję wyboru, jeżeli nie czujemy się na siłach by działać na własną rękę.

Taras z drewna

Potrzebne będą Ci narzędzia do obróbki drewna takie jak wkrętarka, wyrzynarka, piła mechaniczna miarka jak i cała reszta podstawowego wyposażenia do działania w drewnie.
Jak już jesteś przygotowany w stu procentach to zaczynamy działać.
Drewno które wybierzemy najlepiej jest zaimpregnować, by taras wyglądał świeżo przez długie lata i żeby drewniane elementy nie wchłaniały wody, ponieważ wtedy będzie się drewno odkształcać i krzywić. Zwróć uwagę na poziom podłogi którą będziesz robić. Pamiętaj by zachować delikatny spad by woda po opadach deszczu czy nawet śniegu nie stała na drewnie a swobodnie sobie przelatywała do odpływu. Pamiętaj że będziesz potrzebował również zaprawy cementowej by osadzić legary tak aby Twój taras trzymał się porządnie podłoża.

Czego używać?

Używaj wkrętów odpornych na rdzę, ponieważ po paru latach użytkowania mogą stać się brzydkie ze względu na powierzchniową rdzę która powstaje z wilgoci. Pamiętaj, nikt Cię nie śpieszy i robisz to dla siebie, więc staraj się najbardziej jak potrafisz. Jest wiele poradników dostępnych w internecie, po godzinnym szkoleniu jesteś w stanie zrobić coś samemu. Produkty, które będziesz używał bierz dobrej jakości. Tanio w remontach czy budowlach znaczy drogo, ponieważ trzeba dwa razy a i tak drugim razem kupisz produkt z górnej półki. Podobnie jest z firmami które wykonują usługi, tanio jak wiemy nie zawsze jest dobrze. Życzę Ci dużo cierpliwości w działaniu, dokładności i przede wszystkim się nie poddawaj. Posiadasz dostęp do internetu a tam znajdziesz wskazówki jak działać więc nie zostaje Ci nic poza dobrym nastawieniem do działania.