slowdizajn.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

sypialnia w stylu skandynawskim
Dom

Jak urządzić sypialnię w stylu skandynawskim?

Ponieważ sen jest bardzo ważny dla naszego zdrowia, fizycznego i psychicznego, powinniśmy postarać się o odpowiednią długość i komfort snu, nie tylko poprzez wybór odpowiedniego materaca czy poduszek, ale również wystrój naszej sypialni. Użyte przez nas kolory i dodatki powinny tworzyć przytulną, wyciszającą atmosferę, unikajmy więc intensywnych, neonowych kolorów, przytłaczających stylistycznie mebli i zbyt dużej ilości ozdób. Z uwagi na swoją prostotę i jednoczesną atrakcyjność wizualną, dla spokojnego snu idealna będzie sypialnia w stylu skandynawskim.

Jak urządzić sypialnię w stylu skandynawskim?

Styl skandynawski opiera się na użyciu naturalnych materiałów i barw, minimalizmie i ekologicznym podejściu. Meble, które wstawimy do naszej sypialni w stylu skandynawskim, mogą pochodzić albo z masowej, niedrogiej produkcji, albo być odpowiednio odnowionymi, starymi meblami, należy jednak pamiętać o tym, by zawsze były proste i pozbawione zbędnych ozdób. Najlepiej sprawdzi się tutaj drewno wykończone bezbarwnym olejem lub woskiem albo pomalowane na biało.

Ściany również najlepiej pomalować na biało, co da nam możliwość wprowadzenia kilku bardziej kolorowych akcentów, na przykład tekstyliów, jak pościel, zasłony czy dywanik. Jednak najlepiej pozostać przy palecie kolorów natury – beże, brązy, odcienie zielonego i niebieskiego. Przy utrzymaniu neutralnej kolorystyki możemy również pomalować bardziej intensywnym kolorem jedną ze ścian, najlepiej usytuowaną naprzeciwko okna. Dla uzyskania mocnego efektu sprawdzi się mszysty zielony, śliwkowy fiolet albo navy blue. Możemy też zdecydować się na udekorowanie części ścian panelami lub boazerią z naturalnego drewna.

Dodatki w stylu skandynawskim

Jeśli chodzi o dodatki do sypialni w stylu skandynawskim, również musimy pamiętać o zachowaniu umiaru. Jeśli lustro, to w prostej ramie, drewnianej lub metalowej, obrazy i zdjęcia takie, by nie dominowały pomieszczenia, również w prostych ramkach. Lampy mogą nie mieć kloszy, albo mieć je zredukowane do kilku linii giętego drutu, najlepiej czarnego. Warto też zadbać o atmosferę, dodając inne źródła światła – lampkę solną, która dodatkowo jonizuje powietrze, ułatwiając nam zasypianie, świeczniki lub latarenki na świece, oczywiście te z naturalnego wosku.

Do sypialni w stylu skandynawskim będą pasowały również ozdoby sezonowe – bukiety z liści i kasztany jesienią, ręcznie robione ozdoby świąteczne, takie jak dziergane gwiazdki albo papierowe zabawki na Boże Narodzenie, polne kwiaty w lecie, kamienie półszlachetne. Sprawdzą się wszelkie motywy zaczerpnięte z natury.