slowdizajn.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Kosiarki Stiga
Ogród

Kosiarki Stiga – czy warto się na nie zdecydować?

Decyzja o wyborze kosiarki z pozoru jest bardzo prosta, ale nieodpowiednie dopasowanie tego urządzenia do posiadanego ogrodu może sprawić, że koszenie przez kolejne lata będzie dla nas prawdziwym koszmarem. Na co zwrócić uwagę kupując kosiarkę? Jakie firmy dostarczają niezawodny sprzęt w korzystnej cenie? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Dostosuj urządzenie do powierzchni, jaką zamierzasz kosić

Głównym czynnikiem, jaki musimy brać pod uwagę w trakcie wyboru kosiarki, jest rodzaj i wielkość powierzchni, jaką zamierzamy kosić. Jeśli jest to typowy ogród przy domu, gdzie rośnie ładna trawa, która koszona jest stosunkowo często, bardzo dobrym rozwiązaniem będą roboty koszące. Urządzenia te działają w pełni automatyczne i dzięki nim możemy bezobsługowo zadbać o każdy, nawet stosunkowo duży trawnik. Maszyna ta jest pozbawiona wad, a jedynym problemem może być dla wielu z nas cena. Roboty koszące w trakcie swojej pracy tną źdźbła trawy na tak małe kawałki, że nie ma konieczności ich zbierania, co jest ogromną zaletą. Są bardzo ciche i umożliwiają sporą oszczędność czasu, dlatego stają się coraz popularniejsze i to nawet w sytuacji, gdy cena może nieco odstraszać.

Niestety żaden robot koszący nie poradzi sobie z wysoką trawą, nieużytkami i niewielkimi drzewkami. Jeśli zamierzamy kosić taką powierzchnię, warto wybrać dobrej jakości kosy spalinowe firmy Stiga, bo zapewniają one dobre parametry i umożliwiają koszenie nieużytków w sposób prosty i przyjemny. Kosy spalinowe Stiga gwarantują najwyższą jakość, a korzystna cena sprawia, że są wykorzystywane w naszych ogrodach bardzo często.

Na co zwracać szczególną uwagę, kupując kosiarkę?

Pierwszą rzeczą, na jaką warto zwrócić uwagę, jest zasilanie. Kosiarki mogą być napędzane silnikami spalinowymi, ale coraz większą popularnością cieszą się urządzenia akumulatorowe, które są zdecydowanie cichsze i lżejsze, co sprawia, że praca jest bardziej przyjemna. Niestety nadają się one tylko do zadbanych trawników. Jeśli trawa przed naszym domem nie przypomina ładnego trawnika i wygląda jak typowa łąka z dużą ilością chwastów, urządzenia akumulatorowe mogą nie być najlepszym wyborem. Tak samo sprawa wygląda, jeśli nasz trawnik jest bardzo duży. Warto zwrócić w tym przypadku uwagę na pojemność akumulatora i czas, w jakim będzie się on rozładowywał w trakcie pracy.

Jeśli przed naszym domem mamy kilka lub kilkanaście arów powierzchni do skoszenia, zdecydowanie lepszym wyborem są urządzenia spalinowe, które oferują zdecydowanie większą moc, dużą wydajność i solidną jakość. Decydując się na takie maszyny od renomowanego producenta takiego jak Stiga można mieć absolutną pewność, że ostateczny efekt będzie bardzo ładny, a praca nie okaże się męcząca. Wybierając kosiarkę, zadbajmy, by była ona wyposażona w mocny napęd, który sprawi, że koszenie będzie możliwe właściwie bez wykorzystania siły fizycznej. Obsługa kosiarki w takim przypadku polega na kontroli kierunku jazdy i nawracaniu jej na krańcach trawnika. Jeśli urządzenie dopasowane jest do wielkości naszego trawnika, posiada dobry napęd i jest bezawaryjne, praca jest naprawdę komfortowa, a koszenie nie staje się obowiązkiem, którego za wszelką cenę chcemy uniknąć.

Jeżeli zależy nam na dobrej jakości sprzęcie koszącym, wybierajmy wyłącznie renomowanych producentów takich jak Stiga. To gwarancja niezawodności i ładnego oraz starannego wykonania. Firma ta dba o każdy detal, a posiadając spore doświadczenie, ma do zaoferowania naprawdę fajny sprzęt do koszenia.