slowdizajn.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

kuchnia w kształcie litery u
Dom

Kuchnia w kształcie litery U – idealna do dużych pomieszczeń

Kuchnie w kształcie litery U są idealne do dużych i kwadratowych przestrzeni kuchennych. Oto główny cel rodziny, spotykasz się, śmiejesz i mieszkasz w kuchni. Jeśli lubisz dużo gotować dla bliskich i z bliskimi, to jest to kuchnia idealna.

Kuchnia w kształcie litery U charakteryzuje się trzema sąsiadującymi rzędami kuchni, te trzy rzędy mogą mieć różne długości. Trzeci, wolnostojący rząd może służyć zarówno jako stół jadalny, jak i barek, to świetne miejsce na spędzenie czasu w gronie przyjaciół i rodziny. Kuchnia w kształcie litery U oferuje dużo miejsca do przechowywania dzięki wielu możliwościom indywidualnej integracji wysokich szafek, szuflad i innych elementów.

Kuchnia w kształcie litery U

Kuchnie w kształcie litery U są idealnym rozwiązaniem, jeśli chcesz zrealizować swoją indywidualną kuchnię marzeń ze względu na ich podstawowy kształt w szerokiej gamie wzorów. Wszystko jedno, że mają trzy strony, ale są zaprojektowane inaczej w zależności od kształtu pomieszczenia. W wydłużonym pomieszczeniu dwa długie boki są idealnie zwrócone do siebie z krótkim połączeniem pomiędzy nimi. Ciekawą alternatywą jest kształt litery U z długą szafką kuchenną i dwoma krótkimi nogami. Możesz też wybrać asymetryczny kształt kuchni, w którym wszystkie szafki kuchenne mają różne długości. Podczas planowania należy jednak pamiętać, że kuchnie w kształcie litery U wymagają wystarczającej powierzchni podłogi, 10 m² jest idealne, ale kuchnia w kształcie litery U nie powinna być mniejsza niż 8 m². Wymagana jest również wystarczająca przestrzeń dla dwóch osób między przeciwległymi liniami, więc oblicz odległość co najmniej 2 metrów.

Rozmieszczenie

Kuchnie w kształcie litery U różnią się nie tylko długością poszczególnych rzędów, ale można je również rozmieścić na różne sposoby:

-wszystkie boki bezpośrednio na ścianie, czyli „klasyczny” sposób ustawienia kuchni w kształcie litery U. Pozwala to na idealne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, a procesy robocze są zorganizowane wzdłuż szafek kuchennych.

-jedna noga pozostaje wolna w pokoju. Idealnie ten typ jest stosowany w kuchniach na planie otwartym, ponieważ wolnostojący blat stanowi pomost między kuchnią a salonem.

Kuchnia rodzinna – tutaj też jedna noga jest wolna w pokoju i dzieci mogą odrabiać lekcje po stronie salonu, podczas gdy po przeciwnej stronie przygotowywany jest obiad.

Aby Twoja kuchnia nie wydawała się zbyt mała, zaplanuj wysokie szafki tylko na jednej ścianie lub w rogu, aby idealnie wykorzystać przestrzeń dla siebie. Powierzchnia kuchni pozwala również na dyskretne ustawienie wysokich szafek, dzięki czemu kuchnia wygląda na otwartą i lekką.