slowdizajn.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

oczko wodne w ogrodzie
Ogród

Centralny punkt Twojego ogrodu.

Otoczenie domu to rzecz niezwykle istotna z punktu widzenia funkcjonalności i naszego poczucia estetyki. By mieć pewność, że ogród nabierze wyjątkowego charakteru, warto pomyśleć nad zastosowaniem jakiegoś zabiegu, który sprawi, że przełamiemy monotonię.
Bez wątpienia czymś takim jest umieszczenie w ogrodzie oczka wodnego. Jest to element, który można przygotować w tak wielu konfiguracjach, że bez problemu dostosujemy go do wielkości działki, ilości dostępnego miejsca oraz stylu, w jakim utrzymane jest całe otoczenie.

Oczko wodne w ogrodzie

Oczko wodne w ogrodzie może być wykonane różnymi technikami. Dostępna jest szeroka oferta prefabrykowanych elementów, gotowych do zamontowania. Tego typu baseny mają różną wielkość, a także cechują się różnorodnością kształtów i głębokości. To najłatwiejsza z metod. Nie wymaga dużych nakładów finansowych, a czas potrzebny do jej wykonania jest stosunkowo krótki.
Kolejną z metod, już bardziej zaawansowaną jest oczko wodne murowane. To jednak nieco większy koszt i nakład czasowy.
Decydując się na umieszczenie w ogrodzie oczka, musimy przemyśleć, czy będzie to jedynie element ozdobny, posiadający otoczenie ogródka skalnego, rośliny i inne elementy dekoracyjne. Profesjonalnie wykonane oczko wodne może być domem dla zwierząt. Jeśli chcemy, aby u nas tak właśnie było konieczne, jest zadbanie o stworzenie w oczku wodnym odpowiednich warunków do życia dla np. ryb, które zamierzamy w nim umieścić. Woda musi być nasycona tlenem, filtrowana, a sam zbiornik powinien być regularnie czyszczony. Jeśli zatroszczymy się o to wszystko, jest prawdopodobieństwo, że nasze oczko zasiedlą też goście, których wcale tam nie zapraszaliśmy (np. żaby, kaczki), co jest sytuacją pożądaną.

Piękne oczko wodne

Co może być piękniejsze niż siedzenie we własnym ogrodzie nieopodal oczka wodnego i wsłuchiwanie się w rechotanie żab i odgłos pluskającej wody? Zbiornik zamieszkany przez zwierzęta powinien być zabezpieczony przed warunkami zimowymi. Można tu zastosować specjalnie do tego celu zaprojektowane przeręble zimowe z otwieraną pokrywą. W momencie pojawienia się mrozów zapobiegają utworzeniu się tafli lodu na całej powierzchni oczka wodnego. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić rybom dostateczną ilość tlenu w wodzie.
Oczko wodne wykonane z dbałością o szczegóły jest doskonałym elementem podnoszącym walory estetyczne, jakie oferuje nasz ogród. To miejsce relaksu i odpoczynku. Po włożeniu w oczko wodne pewnej ilości wykonanej pracy pozostaje tylko usiąść na ławce z ukochaną książką i czerpać radość.