Dom
Tutaj jesteś

W jaki sposób sadzić pomidory?

18 lutego 2022 Dom jak sadzić pomidory


Proces sadzenia pomidorów nie należy do trudnych. Jeżeli tylko prawidłowo go przeprowadzimy, to świeże pomidory będą na wyciągnięcie naszej ręki. Pomidory są bardzo zdrowe i można z nich ugotować wiele różnych potraw. Jest to oczywiste, iż najlepiej smakują pomidory wyhodowane samodzielnie. Z tego powodu warto dowiedzieć się, kiedy sadzić pomidory i jak to robić. Jak sadzić pomidory to często zadawane pytanie.

Kiedy należy sadzić pomidory?

Należy pamiętać, że pierwszy etap sadzenia pomidorów to przygotowanie rozsady, drugi zaś będzie polegał na przesadzeniu pomidorów do gruntu. Warto podkreślić, że rozsada to uprawa młodych pomidorów w szklarni, na rozsadniku bądź inspekcie – w ten sposób zapewnimy roślinom właściwe warunki kiełkowania, a także rozwoju. Sam wywiew nasion pomidorów najlepiej, jeśli nastąpi w trzeciej dekadzie marca oraz w pierwszej dekadzie kwietnia. Wszelkie sadzenie sadzonek pomidorów warto przeprowadzić wtedy, gdy minie już ryzyko wystąpienia wiosennych przymrozków, czyli po 25 maja. Wtedy za dnia oraz w nocy temperatura powinna wynosić 13-18°C. Warto podkreślić, że najbardziej właściwy do sadzenia jest pochmurny oraz bezdeszczowy dzień. Należy pamiętać, że terminy sadzenia pomidorów wyglądają trochę inaczej, jeżeli chcemy prowadzić uprawę pod osłonami. Ludzie często zastanawiają się, kiedy sadzić pomidory pod folią. Najlepiej w uprawie wiosennej wysiew nasion przeprowadzić od 10 lutego do nawet 20 marca – należy przenieść sadzonki do gruntu w drugiej dekadzie marca. Warto też zaznaczyć, że w uprawie jesiennej należy wysiewać nasiona w pierwszej połowie czerwca, a sadzić w drugiej dekadzie lipca.

Wiosenna uprawa

Należy pamiętać, że w wiosennej uprawie szklarniowej nasiona powinny być siane w drugiej połowie grudnia, a jeśli mowa o roślinach, to sadzi się je od połowy stycznia aż do połowy lutego. Oprócz tego w szklarni można także wykonać sadzenie pomidorów jesienią – nasiona najlepiej wysiać w dniach 10-20 czerwca. Wszelkie gotowe sadzonki należy flancować podczas drugiej połowy lipca. Jeśli mowa o sadzeniu pomidorków, to najlepiej jest dobrać słoneczne stanowisko, ponieważ im więcej będzie słońca, tym lepiej wybarwione oraz soczyste będą pomidory. Warto zaznaczyć, że miejsce uprawy powinno być odsłonięte od wiatru, bowiem pomidory mają bardzo kruche łodygi i niesamowicie łatwo ulegają połamaniu. Do sadzenia pomidorów najlepiej sprawdzi się gleba żyzna, średnio wilgotna, próchnicza bądź przepuszczalna. Jeśli mowa o odczynie podłoża, to powinien on być lekko kwaśny – 5,5 do 6,6pH.

Przeczytaj więcej na e-krzesla.pl

Witryny drewniane

Redakcja slowdizajn.pl

Witamy na Slowdizajn.pl – serwisie dedykowanym wszystkim miłośnikom designu, którzy cenią sobie równowagę, piękno i funkcjonalność. Nasza redakcja składa się z pasjonatów designu, architektury, ogrodnictwa oraz nowoczesnych technologii, którzy z radością dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Naszą misją jest inspirowanie czytelników do tworzenia przestrzeni, które odzwierciedlają ich osobowość i styl życia, a jednocześnie są zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju. W naszych artykułach znajdziesz porady dotyczące urządzania wnętrz, zakupu unikalnych przedmiotów, pielęgnacji ogrodów, a także najnowsze trendy w nieruchomościach i budownictwie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?