slowdizajn.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

aranżacja nowoczesnego salonu
Zakupy

Aranżacja nowoczesnego salonu

Każdy z nas marzy o przytulnym kącie. O miejscu, do którego po ciężkim dniu pracy będziemy mogli się udać, aby się zrelaksować i odpocząć. Ważnym miejscem w domu jest salon – to właśnie salon uważany jest za serce domu. W salonie bowiem spędzamy najwięcej swojego czasu oglądając wieczorem filmy z rodziną lub miło spędzając czas z przyjaciółmi. Warto więc poświęcić więcej czasu aranżacji salonu, aby dopieścić każdy szczegół – po to, abyśmy się czuli w swoim domu dobrze i swobodnie. Salon jest bowiem miejsce, w którym przebywają nasi goście, dlatego też warto urządzić to pomieszczenie tak, aby każdy się czuł dobrze w nim.

Aranżacja nowoczesnego salonu

Salon jest przestrzenią, którą dość łatwo można zaaranżować. Projektując salon możemy kierować się stylem, który jest najbliższy naszemu sercu. Najpopularniejsze style, które wykorzystujemy do zaprojektowania wnętrz to styl: boho, glamour, klasyczny, vintage, nowoczesny, rustykalny, loftowy, art deco, skandynawski. Największym powodzeniem jednak cieszy się styl nowoczesny. Jest to styl, w którym dużą rolę odgrywa minimalizm, więc nie jest on trudny do zaprojektowania.

Aranżacja nowoczesnego salonu może być bardzo różnorodna. Salon nowoczesny idealny jest dla lokali o dowolnej wielkości i kształcie, a także tych, które łączą kilka obszarów funkcjonalnych (np. salon połączony z kuchnią).

Jeśli nasz salon ma mały metraż to warto znać parę sztuczek, które ten salon optycznie powiększą. Ważne jest, aby nasze podejście miało klasyczny wymiar połączony z innowacyjnymi podejściami. Mają mały metraż pomieszczenia należy:
-zrezygnować z zasłon
– wstawić lustra na ścianie
– pamiętać o minimum akcesoriów w salonie
– postawić na zielone rośliny

Ciekawe dodatki do salonu

Krzykliwe rysunki nie są odpowiednie przy aranżacji nowoczesnego salonu, natomiast świetnie sprawdzi się kominek, który sprawi, że nasz salon będzie przytulny.

Styl nowoczesny charakteryzuje się:
-prostotą i minimalizmem,
-przestronnym wnętrzem,
-oszczędnymi dekoracjami,
-stonowaną kolorystyką – biel, czerń, szarości i beże,
-geometrycznymi formami, prostymi, równoległymi i prostopadłymi liniami.

Obecny rynek oferuje ogromną różnorodnością dodatkami do wnętrz, dzięki czemu bez trudu dobierzemy każdy dodatek do nowoczesnego salonu. Świetnymi dodatkami będą poduszki, koce i dywany w stonowanych kolorach. Idealne będą świeczniki na minimalistycznych meblach, świece nadadzą charakteru salonowi. Pamiętać należy, że idealnymi meblami w takim salonie będą meble minimalistyczne – im mniej tym lepiej, nie należy więc przesadzać z meblami i akcesoriami. Wszystko należy dobrać tak, aby całość ze sobą współgrała i przy tym dawała eleganckiego efektu.