Dom
Tutaj jesteś

Czy warto wyposażyć swoje łóżko w materac termoelastyczny?

17 marca 2022 Dom materac termoelastyczny


Na przestrzeni ostatnich kilku lat ogromną popularność w naszym kraju zyskał materac termoelastyczny. Można go bez problemu kupić zarówno w licznych sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Posiada przede wszystkim tę zaletę, że znakomicie dostosowuje się do kształtu ciała użytkownika, gwarantując mu optymalną wygodę podczas popołudniowego wypoczynku czy nocnego snu.

Perfekcyjna zdolność adaptacji jako kluczowy wyróżnik 

Materac termoelastyczny jest zazwyczaj stworzony z dwóch warstw – wierzchniej oraz wewnętrznej. Ta pierwsza występuje w formie ponadprzeciętnie plastycznej pianki reagującej na ciepłotę ludzkiego organizmu. Druga z kolei to sprężysta, ale jednocześnie znacznie bardziej zbita pianka odpowiedzialna za skuteczne podtrzymywanie całej konstrukcji. W wielu egzemplarzach ważną rolę odgrywają też sprężyny o walcowatym kształcie, wykonane z solidnego drutu stalowego. Każda z nich umieszczona jest w odrębnej kieszonce i pracuje niezależnie od pozostałych. Dzięki temu konstrukcja ugina się wyłącznie w konkretnym punkcie nacisku. Standardowa liczba sprężyn to około 260 sztuk na metr kwadratowy. Niezależnie od budowy, materac termoelastyczny ma doskonałą zdolność adaptacji do wszelkich naturalnych krzywizn ciała. Rezultatem jest jego swobodne zapadanie się w obrębie ramion oraz bioder. 

Lista korzyści zachęcających do zakupu

Materac termoelastyczny  (zobacz: https://materaceplus.pl/materac-termoelastyczny ) powodu opisanych w poprzednim akapicie właściwości fizyko-chemicznych nie tylko zapewnia maksymalny komfort, ale też wykazuje silne działanie prozdrowotne. Leżenie na nim pozytywnie wpływa na funkcjonowanie układu krążenia (co ma znaczenie zwłaszcza dla osób obłożnie chorych), ułatwia zmianę pozycji w trakcie snu (nie przeszkadzamy partnerowi), odciąża zmęczone mięśnie i stawy, zapobiega powstawaniu odleżyn, świetnie odprowadza wilgoć z ciała (prawdziwe wybawienie w upalne dni wakacyjne), a także niweluje ryzyko bólu kręgosłupa i rozwoju groźnych zmian zwyrodnieniowych w zakresie układu kostnego. Budzimy się w pełni wypoczęci i gotowi do realizowania codziennych czynności zawodowych czy szkolnych. Jak by tego było mało, niewątpliwą zaletą jest bardzo dobra oddychalność materiału, wynikająca bezpośrednio z odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Efekt to zahamowanie rozmnażania alergizujących roztoczy oraz cząsteczek pleśni i grzybów. Na koniec warto jeszcze podkreślić, że materac termoplastyczny jest wyjątkowo odporny na odkształcenia mechaniczne i utratę pierwotnej sprężystości, więc mamy pewność, że posłuży nam przez co najmniej kilka długich lat.

Witryny drewniane

Redakcja slowdizajn.pl

Witamy na Slowdizajn.pl – serwisie dedykowanym wszystkim miłośnikom designu, którzy cenią sobie równowagę, piękno i funkcjonalność. Nasza redakcja składa się z pasjonatów designu, architektury, ogrodnictwa oraz nowoczesnych technologii, którzy z radością dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Naszą misją jest inspirowanie czytelników do tworzenia przestrzeni, które odzwierciedlają ich osobowość i styl życia, a jednocześnie są zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju. W naszych artykułach znajdziesz porady dotyczące urządzania wnętrz, zakupu unikalnych przedmiotów, pielęgnacji ogrodów, a także najnowsze trendy w nieruchomościach i budownictwie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?