slowdizajn.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

skrzydłokwiat odmiany
Dom

Skrzydłokwiat – odmiany i hodowla

Skrzydłokwiat to roślina, która szturmem podbiła nasze serca. Jest to kwiat bardzo efektowny, łatwy w hodowli i jednocześnie ma wiele właściwości, które pozytywnie wpływają na nasze zdrowie. Co warto wiedzieć, nim kupimy skrzydłokwiat?

Skrzydłokwiat – hodowla

Skrzydłokwiat inaczej nazywany jest również lilią domową. Jego nazwa ma związek z pięknymi, białymi lub zielonymi kwiatami, które bardzo licznie pojawiają się na roślinie. Skrzydłokwiat ma nie tylko piękne kwiaty, ale również lancetowate liście, które układają się w duże kępy.

Skrzydłokwiat jest rośliną, która nie ma dużych wymagań. Trzeba jedynie pamiętać, że nie może zostać przesuszona, gdyż bardzo źle znosi brak wody. Wielu hodowców wręcz doradza, by skrzydłokwiat był nieustannie zanurzony w wodzie.

Trzeba pamiętać, że skrzydłokwiat, który będzie miał zbyt mało wody, będzie nas o tym informował opuszczając liście. Koniecznie wtedy należy uzupełnić brak wody.

Skrzydłokwiat lubi miejsca jasne, ale nie czuje się dobrze w pełnym słońcu. Nie będzie czuł się dobrze na południowym parapecie.

Skrzydłokwiat – odmiany

Skrzydłokwiat pochodzi z lasów tropikalnych. Jest to roślina, która ma wiele odmian, dzięki temu każdy z nas jest w stanie znaleźć odmianę, która będzie idealna do jego wnętrz.

Skrzydłokwiat odmiany karłowate to przede wszystkim skrzydłokwiat Cissy, który osiąga maksymalnie kilkanaście centymetrów oraz Petite, który ma dosyć drobne liście. Bardzo piękny jest skrzydłokwiat Chopina, który ma śnieżnobiałe kwiaty, których przeważnie jest bardzo dużo. Warto również pamiętać, że jest to kwiat, który również jest niski. Są to odmiany, które świetnie będą wyglądały w niewielkich pomieszczeniach, do których nie pasują kwiaty duże, które mogą przytłaczać małe pokoje.

Do dużych i przestronnych pomieszczeń idealny będzie skrzydłokwiat Jumbo, który może osiągnąć nawet metr wysokości. Skrzydłokwiat odmiany duże to również Mauna Loa, który także osiąga kilkadziesiąt centymetrów wysokości. Dodatkowo może poszczycić się kwiatami, które mają delikatny, subtelny zapach. Skrzydłokwiat odmiany pachnące to również Sweet Paco. Jego kwiaty pachną o poranku.

Skrzydłokwiat Gemini to odmiana, która charakteryzuje się pstrokatymi liśćmi. Jest to wyjątkowo piękna roślina.

Skrzydłokwiat to roślina, która ma wiele odmian. Można znaleźć rośliny małe i duże, dzięki temu bez problemu można dopasować roślinę do swojego wnętrza. Wybierając kwiaty do mieszkania warto również pamiętać, że skrzydłokwiat jest rośliną, która nawilża powietrze, neutralizuje toksyny, pochłania zarodniki pleśni.

Przeczytaj więcej na pgreen.com.pl