slowdizajn.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

pokój dziecięcy dla dziewczynki
Dom

Jak urządzić pokój dziecięcy dla dziewczynki

Kiedy myślimy o pokoju dziewczynki, zapewne przed oczami najpierw pojawia nam się różowy kolor ścian wraz z cukierkowatymi ozdobami. Może tak wyglądać, ale nie musi. Na co warto zwrócić uwagę projektując pokój dziecięcy dla dziewczynki?

Funkcjonalność przede wszystkim

Niezależnie od tego, czy projektujemy pokój dla dziewczynki czy dla chłopca, musimy przede wszystkim wziąć pod uwagę to, by pomieszczenie spełniało podstawowe funkcje pokoju dziecięcego. Powinno się tam więc znaleźć miejsce do spania – łóżeczko, łóżko, wersalka lub kanapa. Nie może zabraknąć biurka lub stołu, przy którym dziecko będzie odrabiać lekcje lub zajmować się pracami ręcznymi i rysowaniem. Istotne są też szafy, w których będą przechowywane ubrania i zabawki. Przydadzą się też regały na książki. Wszystkie te meble mogą być kolorowe. Niekoniecznie różowe.

Ściany w pokoju dziewczynki

W pokoju dziecięcym ściany mogą mieć kolor jednolity, ale niekoniecznie. Można zaszaleć artystycznie i samodzielnie wymalować na ścianach różne motywy, takie jak kwiaty, postacie z bajek czy zwierzątka. Jest również opcja posłużenia się gotowymi naklejkami lub szablonami. Jeśli dziewczynka jest trochę starsza, nic nie stoi na przeszkodzie, by sama ozdobiła pokój własnymi malunkami lub choćby odciskami swoich dłoni. Można też zostawić trochę miejsca na ścianie, by zawiesić na przykład tablicę korkową lub magnetyczną, do której będzie mogła przymocowywać swoje rysunki i plan lekcji oraz zajęć dodatkowych.

Miejsce do zabawy

Dekorując pokój dziecięcy dla dziewczynki, warto zatroszczyć się o kącik do zabawy. Można postawić kosze na zabawki, stoliczek, przy którym będzie urządzać herbatki dla misiów i dla lalek. Nie jest też wcale powiedziane, że dziewczynki nie bawią się autkami. W sprzedaży są dostępne wykładziny dywanowe we wzór drogi. Może taki spodoba się twojej dziewczynce?

Dodatki w pokoju dla dziewczynki

Dzieci szybko dorastają, dlatego urządzając pokój dziecięcy dla dziewczynki, należy wziąć pod uwagę, że nim się obejrzysz, twoje dziecko stanie się nastolatką. Możesz od razu kupić meble, które posłużą na długo i na przestrzeni lat zmieniać tylko dodatki. Charakter pokoju się zmieni, kiedy dziecięcą pościel z postaciami z bajek zamienisz na pościel z nastoletnimi idolami, a w miejscu pluszaków na półkach pojawią się kosmetyki. Kiedy w miejscu domku dla lalek pojawi się gitara elektryczna i wzmacniacz bądź rośliny doniczkowe. Ale do tego czasu to już pewnie twoja córka zdecyduje, jak chce, żeby wyglądał jej pokój.