slowdizajn.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

pralka i suszarka w małej łazience
Nieruchomości

Duże pomysły dla małych łazienek

Twoja łazienka to świetne miejsce, w którym możesz pozwolić sobie na szalone pomysły na aranżację wnętrza – zwłaszcza jeśli jest to mała łazienka.

Planowanie przestrzenne to ważny krok w procesie projektowania wnętrz. Tutaj znajdziesz kilka pomysłów na małe łazienki, które pomogą Ci efektywniej wykorzystać dostępną przestrzeń.

Pierwsza i najważniejsza wskazówka aranżacyjna: Nie bój się pionu – zamontuj jak najwięcej na ścianie. Możesz położyć wieszaki na ręczniki jeden na drugim lub zawiesić dodatkowe elementy dekoracyjne na suficie.

Pomysły dla małych łazienek

Dzięki temu pomieszczenie wydaje się większe i zyskujesz dodatkową przestrzeń. Postaw suszarkę na pralce, gdy w łazience nie ma zbyt wiele miejsca. Pralka i suszarka w małej łazience, w której wcześniej nie było miejsca to idealne rozwiązanie.

Możesz wizualnie stworzyć więcej miejsca w swojej małej łazience, używając dużych luster, dużych okien sufitowych i jasnych kolorów. Możesz nawet dodać łazienkowy kosz na pranie do szafy, aby przestrzeń wydawała się jeszcze większa.

Ciepły akcent drewna na elemencie półki ściennej i na toaletce nadaje łazience przytulny, elegancki akcent.

Gdy przestrzeń jest ograniczona i liczy się każdy centymetr: Świetnym pomysłem na małe łazienki jest połączenie „łazienki i pralni” w tym samym pomieszczeniu.

Wieża z pralką i suszarką to dobre rozwiązanie do małych łazienek. Możesz nawet umieścić swoją konfigurację w szafie, aby wyglądała schludnie.

Zamiast przechowywać ręczniki i przybory toaletowe w obszernych szafach, wybierz rozwiązanie do przechowywania na ścianie. Daje to dodatkowe miejsce na ręczniki, artykuły higieniczne, a także na rośliny, a jednocześnie skutecznie daje większą przestrzeń.

Przechowywanie

Półka drabinowa może być również bardzo praktycznym rozwiązaniem do przechowywania w łazience.

Każdy, kto musi wstawić pralkę w łazience, może zamienić dwudrzwiową szafkę kuchenną na umywalkę i schowek na pralkę. W tym przypadku umywalka nie jest zagłębiona pośrodku, ale po jednej stronie umywalki. Pralka mieści się w szafce w drugiej połowie toaletki. To idealnie pasuje, ponieważ szafki kuchenne mają z reguły 60 centymetrów głębokości, tak jak pralki.

Jeśli pralka znajduje się za drzwiami lub na przykład między ścianą a kabiną prysznicową, zwykle nie jest to ładny widok. Można go ukryć za pomocą składanych ścian lub rolet. Są one mocowane z przodu pralki zgodnie z instrukcją użytkowania. W ten sposób właściciele łazienek mogą również ukryć półki i szafki wiszące nad pralką.

Jeśli chodzi o żywotność wyposażenia łazienek, podczas przeprojektowania warto zwrócić uwagę na dostępność. W ten sposób budowniczowie podejmują środki ostrożności i nie muszą później mozolnie przebudowywać łazienki. Wystarczą wtedy mniejsze regulacje, takie jak mocowanie uchwytów lub siedziska prysznicowego.